Belgische huurrendement-index, oktober 2026

Dit maandrapport vat de Belgische huurrendementen samen voor oktober 2026, op basis van 38.772 koopadvertenties voor garages, appartementen en huizen in 78 steden en gemeenten (gegevens van 27 oktober 2026). Het mediane nettorendement bedraagt 2,1% voor garages, 2,8% voor appartementen en 3,3% voor huizen.

Citeren

Gebruik bij publicatie deze bronvermelding:

PandPeil Huurrendement-index, oktober 2026

Vermeld bij voorkeur ook de link https://pandpeil.com/huurrendement-index/2026-10. De cijfers mogen met bronvermelding vrij worden overgenomen.

Nationaal: mediaan bruto- en nettorendement per type

TypeAdvertentiesMediane prijsMediane huurBrutoNetto
Garages2.726€ 30.000€ 1124,4%2,1%
Appartementen20.066€ 299.000€ 1.1124,4%2,8%
Huizen15.980€ 449.000€ 1.6874,7%3,3%

Verandering t.o.v. de vorige maand: een vergelijking verschijnt zodra er een momentopname van een eerdere maand is (eerste rapport: oktober 2026).

Mediaan nettorendement per type

Nationaal, 38.772 advertenties. Bruto en netto staan in de tabel eronder.

0%1%2%3%4%Garages: 2,1% netto, 4,4% brutoGarages2,1%Appartementen: 2,8% netto, 4,4% brutoAppartementen2,8%Huizen: 3,3% netto, 4,7% brutoHuizen3,3%

Per gewest

Mediaan nettorendement per gewest, berekend over alle advertenties in de gevolgde steden van dat gewest (enkel gewesten met minstens 25 advertenties per type).

Mediaan nettorendement per gewest en type

  • Garages
  • Appartementen
  • Huizen
0%1%2%3%4%VlaanderenVlaanderen · Garages: 1,7% (1.505)Garages1,7%Vlaanderen · Appartementen: 2,4% (9.672)Appartementen2,4%Vlaanderen · Huizen: 3,2% (7.657)Huizen3,2%Brussels GewestBrussels Gewest · Garages: 2,7% (778)Garages2,7%Brussels Gewest · Appartementen: 3,3% (6.770)Appartementen3,3%Brussels Gewest · Huizen: 3,5% (2.426)Huizen3,5%WalloniëWallonië · Garages: 2,1% (224)Garages2,1%Wallonië · Appartementen: 2,8% (2.740)Appartementen2,8%Wallonië · Huizen: 3,4% (3.410)Huizen3,4%
Tabel bekijken
GewestTypeAdvertentiesBrutoNetto
VlaanderenGarages1.5053,7%1,7%
VlaanderenAppartementen9.6723,9%2,4%
VlaanderenHuizen7.6574,6%3,2%
Brussels GewestGarages7785,4%2,7%
Brussels GewestAppartementen6.7705,0%3,3%
Brussels GewestHuizen2.4264,7%3,5%
WalloniëGarages2245,0%2,1%
WalloniëAppartementen2.7404,9%2,8%
WalloniëHuizen3.4105,1%3,4%

Steden met het hoogste en laagste rendement

Enkel steden met minstens 25 advertenties voor dat type komen in aanmerking, zodat elk cijfer op voldoende gegevens rust.

Garages

Hoogste en laagste 5 steden op mediaan nettorendement; de lijn toont het nationale mediaan.

0%1%2%3%4%Anderlecht: 3,4% netto (66)Anderlecht3,4%Sint-Gillis: 3,0% netto (46)Sint-Gillis3,0%Schaarbeek: 3,0% netto (35)Schaarbeek3,0%Ukkel: 2,9% netto (44)Ukkel2,9%Brussel: 2,9% netto (163)Brussel2,9%…Knokke-Heist: 1,5% netto (255)Knokke-Heist1,5%Koksijde: 1,4% netto (37)Koksijde1,4%Brugge: 1,4% netto (126)Brugge1,4%Blankenberge: 1,2% netto (56)Blankenberge1,2%Roeselare: 1,2% netto (40)Roeselare1,2%BE 2,1%
Tabel bekijken
#StadAdvertentiesMediane prijsBrutoNetto
1Anderlecht66€ 23.0006,7%3,4%
2Sint-Gillis46€ 25.5006,0%3,0%
3Schaarbeek35€ 28.0005,8%3,0%
4Ukkel44€ 29.9505,5%2,9%
5Brussel163€ 28.0005,6%2,9%
27Knokke-Heist255€ 85.0002,4%1,5%
28Koksijde37€ 42.2502,9%1,4%
29Brugge126€ 35.0003,3%1,4%
30Blankenberge56€ 55.0002,4%1,2%
31Roeselare40€ 25.0003,5%1,2%

Top 5 van 31 steden · Volledige rangschikking van alle steden

Appartementen

Hoogste en laagste 5 steden op mediaan nettorendement; de lijn toont het nationale mediaan.

0%1%2%3%4%5%Sint-Jans-Molenbeek: 4,0% netto (500)Sint-Jans-Molenbeek4,0%Anderlecht: 3,8% netto (625)Anderlecht3,8%Ganshoren: 3,7% netto (170)Ganshoren3,7%Sint-Joost-ten-Node: 3,6% netto (110)Sint-Joost-ten-Node3,6%Charleroi: 3,6% netto (194)Charleroi3,6%…Koksijde: 2,1% netto (425)Koksijde2,1%Nieuwpoort: 2,0% netto (277)Nieuwpoort2,0%Kortrijk: 2,0% netto (309)Kortrijk2,0%Ieper: 1,9% netto (77)Ieper1,9%Knokke-Heist: 1,5% netto (771)Knokke-Heist1,5%BE 2,8%
Tabel bekijken
#StadAdvertentiesMediane prijsBrutoNetto
1Sint-Jans-Molenbeek500€ 245.0006,2%4,0%
2Anderlecht625€ 229.0006,1%3,8%
3Ganshoren170€ 249.0005,8%3,7%
4Sint-Joost-ten-Node110€ 289.5005,5%3,6%
5Charleroi194€ 173.7506,6%3,6%
73Koksijde425€ 299.0003,6%2,1%
74Nieuwpoort277€ 357.0003,3%2,0%
75Kortrijk309€ 277.5003,7%2,0%
76Ieper77€ 284.0503,3%1,9%
77Knokke-Heist771€ 720.0002,3%1,5%

Top 5 van 77 steden · Volledige rangschikking van alle steden

Huizen

Hoogste en laagste 5 steden op mediaan nettorendement; de lijn toont het nationale mediaan.

0%1%2%3%4%5%Sint-Gillis: 4,2% netto (110)Sint-Gillis4,2%Brussel: 4,0% netto (403)Brussel4,0%Vilvoorde: 3,9% netto (149)Vilvoorde3,9%Bergen: 3,9% netto (114)Bergen3,9%Schaarbeek: 3,9% netto (312)Schaarbeek3,9%…Brugge: 2,9% netto (566)Brugge2,9%Gent: 2,9% netto (718)Gent2,9%Sint-Joost-ten-Node: 2,7% netto (37)Sint-Joost-ten-Node2,7%Roeselare: 2,5% netto (360)Roeselare2,5%Knokke-Heist: 1,9% netto (562)Knokke-Heist1,9%BE 3,3%
Tabel bekijken
#StadAdvertentiesMediane prijsBrutoNetto
1Sint-Gillis110€ 659.5005,4%4,2%
2Brussel403€ 695.0005,2%4,0%
3Vilvoorde149€ 427.0005,3%3,9%
4Bergen114€ 330.0005,7%3,9%
5Schaarbeek312€ 655.0005,1%3,9%
73Brugge566€ 425.0004,2%2,9%
74Gent718€ 450.0004,1%2,9%
75Sint-Joost-ten-Node37€ 532.5004,2%2,7%
76Roeselare360€ 374.8753,8%2,5%
77Knokke-Heist562€ 1.835.0002,5%1,9%

Top 5 van 77 steden · Volledige rangschikking van alle steden

Methode en validatie

Voor elk pand schatten we de huur op basis van vergelijkbare huuradvertenties (eerst dezelfde straat, dan de buurt, dan de stad, anders ons model). Brutorendement = jaarhuur ÷ vraagprijs. Nettorendement houdt rekening met registratierechten, notariskosten met btw, 5% leegstand en jaarlijkse kosten, bij aankoop zonder lening. Medianen laten onrealistische uitschieters buiten beschouwing. Bij validatie wijkt de huurschatting voor garages mediaan 15,0% af van de werkelijke vraaghuur (stadsgemiddelde: 16,7%). Volledige methode en validatie.

Eerdere rapporten

Dit is het eerste maandrapport.

Deze pagina in andere talen

Bijgewerkt op 27 oktober 2026. Cijfers zijn schattingen op basis van vraagprijzen en geschatte huur, geen beleggingsadvies. PandPeil is een onafhankelijk, gratis informatieproject en is niet verbonden aan Immoweb. Cijfers zijn geaggregeerd uit openbare advertenties op Immoweb.be en websites van vastgoedmakelaars; de advertenties zelf blijven eigendom van de adverteerders. Enkel schattingen, geen financieel advies.